Staff
Mr Neil Jones
Headteacher Lead DSL
Mrs Caroline Elton
Deputy Headteacher (Tues/Wed) SENDCo DSL
Mrs Megan Williamson
Acting Assistant Headteacher DSL
Mrs Alison Kearney
Acting Assistant Headteacher DSL
Mrs Cathryn Watson
School Business Leader DSL
Mrs Wendy Atkinson
Senior Leader DSL
Mrs Vicki Hartgrove
Office Manager
-
Staff Name
Position
- Specialist Learning Hub
-
Mr Dan Beavers
Sandpipers Teacher / SENDCo
-
Miss Lucy Ames
Sea Otters Teacher (Specialist Support Base)
-
Mrs Michelle Dixon
Sea Otters LSA
-
Miss Olivia Carr
Sandpipers and Sea Otters TA
-
Mrs Stacey Philip
Sea Otters LSA
-
Miss Kirsty Potter
SEND HLTA
-
- Early Years (EYFS)
-
Mrs Kate Jones
Nursery Pebbles Teacher
-
Mrs Meg Lyall
Nursery HLTA
-
Mrs Jennifer Dawson
Nursery LSA
-
Mrs Amy Marley
Nursery Y1 and Year 2 TA
-
Mrs Sue Cobb
Reception Seahorse Teacher and Early Years Phase Lead
-
Miss Anna Smith
Reception Starfish Teacher
-
Mrs Diane Bell
Reception LSA
-
Miss Aisha Janabi
Reception HLTA
-
Mrs Emmaline Crosby
Reception LSA
-
- Key Stage 1 (KS1)
-
Mrs Lisa Charlton
Year 1 Puffins Teacher and Curriculum Lead
-
Miss Anna Bower
Year 1 Penguins Teacher
-
Mrs Sharon Osborne
Year 1 and 2 LSA
-
Miss Jennifer Rhodes
Year 1 and 2 TA
-
Miss Laura Robinson
Year 1 and 2 TA
-
Mrs Shanti Karim
Year 1 and 2 TA
-
Mrs Caroline McLeod
Year 1 and 2 LSA
-
Miss Kathryn Cartmell
Data Support and Reading Squad TA
-
Mrs Rachel Pegg
Year 1 and 2 LSA
-
Miss Kate Sarwar
Year 1 and 2 HLTA
-
Mrs Carolyn Malcolm
Year 2 Lifeboats Teacher and KS1 Phase Lead
-
Miss Gemma Tetley
Year 2 Coastguards Teacher
-
- Lower Key Stage 2 (LKS2)
-
Miss Lauren McLean
Year 3 Oystercatchers Teacher
-
Mrs. Rebecca Leaver
Year 3 Kittiwakes Teacher
-
Mrs Sarah Goulding
Year 3 and 4 LSA
-
Miss Marie Thompson
Year 3 and 4 TA
-
Mrs Emma Bohill
Year 3 and 4 Trainee TA
-
Mrs Debbie White
Year 3 and 4 TA
-
Mrs Maria Bowey
Year 3 and 4 LSA
-
Miss Ashleigh Potter
Year 3 and 4 TA
-
Mrs Sophie Robertson
Year 3 and 4 Cover Supervisor
-
Miss Stephanie Jobling
Year 4 Dolphins Teacher
-
Mrs Louise Callan
Year 4 Whales Teacher and Curriculum Lead
-
- Upper Key Stage 2 (UKS2)
-
Mrs Julie Finnigan
Year 5 Galleons Teacher
-
Mr David Gregory
Year 5 Galleons Teacher and STEM Curriculum Lead
-
Mrs Nicola Trueman
Year 5 Submarines Teacher
-
Mrs Catherine Taylor
Year 5 LSA
-
Miss Jayne Ireland
Year 5 LSA
-
Mrs Juliet Leathead
Year 5 TA
-
Mrs Michelle Fogarty
Year 6 Atlantis Teacher and Upper KS2 Phase Lead
-
Miss Rosie Graham
Year 6 Teacher Neptune and Core Leader
-
Mrs Donna Jones
Year 6 HLTA
-
Mr Stuart Titchmarsh
Year 5 and 6 TA
-
Mrs Ann Simpson
Year 5 and 6 HLTA
-
- Admin, Catering, Caretaker Cleaning, Lunch Support
-
Mrs Louise Johnston
Library Teaching Assistant
-
Mrs Shirley Weaver
Unit Manager/Cook
-
Mrs Andree Scott
Catering
-
Miss Wendy Thompson
Catering
-
Miss Angela Vincent
Catering
-
Mrs Natalie Fawcett
Catering
-
Mrs Emma Hall
Admin Officer
-
Mrs Ashleigh Johnson
Admin Officer
-
Mr Iain Sanderson
Caretaker
-
Mrs Sharon Simpson
Lunchtime Leader and Cleaning
-
Miss Tracy Vincent
Cleaning and Lunchtime
-
Mrs Tracie Jansen
Cleaning and Lunchtime Support
-
Mrs Carol McGowan
Cleaning
-
Mrs Alex Webb
Cleaning
-
Mrs Alison Flitcroft
Cleaning
-
Mrs Wendy Sanderson
Cleaning